Кременець розпочав роботу над планом фонду Сороса по ліквідації ЖКГ

Наша мета, як громадського активу міста Кременця повідомити про можливу небезпеку таких непідготовлених обєднань і організувати мешканців, які будуть законно вимагати капітального ремонту своїх будинків. Лише у разі капітальної підготовки будинку, повної його інспекції і висновків щодо задовільного стану можуть лягти в основу розгляду громадою можливості утворення товариства співвласників і перехід до автономії.

 

А ось офіційна інформація з цього питання:

У Кременці впроваджують альтернативні форми утримання житла

З 1 червня 2010 року в місті Кременці розпочато реалізацію проекту «Впровадження моделі функціонування ефективного ОСББ».

Проект реалізується Тернопільським регіональним відділенням Асоціації міст України в межах спільної ініціативи Pact Inc., Міжнародного фонду «Відродження» та Фонду Східна Європа «Об’єднуємося заради реформ (UNITER)” за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Метою проекту є: підвищення фахового рівня членів правління та громадського активу ОСББ м.Кременця в питаннях організації фінансової діяльності та управління його майном; розробка цільової муніципальної програми розвитку ОСББ в м.Кременці.

Проектом пропонується методичний підхід до вирішення проблеми відсутності професійних управителів ОСББ: поєднання інтенсивного навчального курсу для активу ОСББ м.Кременця з практичною консультативною допомогою від ОСББ двох міст – Бережан і Чорткова – в котрих розвиток ОСББ в цілому пройшов етап становлення. Для підтримки подальшого розвитку ОСББ в рамках проекту буде розроблений і пройде громадське обговорення проект „Програми муніципальної підтримки переходу багатоквартирних будинків до самостійного управління”. Дана Програма стане складовою частиною Стратегічного плану економічного розвитку м.Кременця в частині розвитку комунальної інфраструктури (реформування сфери утримання та експлуатації житлового фонду).

Очікується, що за результатами реалізації проекту:
— Буде забезпечено інституційну спроможність інформаційно-консультативного центру здійснювати навчальну, інформаційно-консультативну та методичну підтримку ОСББ м.Кременця.
— Будуть встановлені партнерські відносини між ОСББ трьох малих міст Тернопільської області; ОСББ м.Кременця отримають належну консультативну та експертну допомогу для самостійного управління житловим будинком.
— Буде розроблений механізм стимулювання створення нових ОСББ в м.Кременець.
— Опосередковано — буде досягнутий подальший поступ в просвіті населення м.Кременця щодо нових форм утримання житла шляхом проведення громадського обговорення проекту «Програми муніципальної підтримки переходу багатоквартирних будинків до самостійного управління».

Проблематика

Недосконалість існуючої системи управління житловим господарством громад, зволікання з його реформуванням призвели до того, що підприємства житлово-комунального господарства неспроможні надавати споживачам послуги належного рівня та якості. Тому все більше актуальнішими стають альтернативні форми утримання та обслуговування житлового комплексу — об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

В 2009р. завдяки підтримці Міжнародного фонду „Відродження” в м. Кременці проведена комплексна робота з упровадження альтернативних форм утримання та обслуговування житлового комплексу (проект «Впровадження ефективних механізмів участі громадян в реформуванні житлово-комунального господарства м.Кременця»).

В рамках проекту була проведена інформаційно-просвітницька кампанія для формування готовності мешканців багатоквартирних будинків до створення ОСББ та надана організаційно-технічна допомога ініціативним групам в підготовці та проведенні установчих зборів зі створення ОСББ.

Проте створення об’єднання співвласників саме по собі ще не вирішує питання якісного утримання житлового будинку. Створення ОСББ лише забезпечує реалізацію права співвласників на управління спільним майном. А наскільки управління та утримання будуть якісними залежить від того, наскільки професійно та злагоджено працюватимуть правління та голова ОСББ, наскільки повноцінним буде залучення інших мешканців будинку до діяльності об’єднання.

В м.Кременці для новостворених ОСББ починається найважливіший і найскладніший етап — перехід до самостійного управління багатоквартирним житловим будинком. Його критичними питаннями є: прийняття житлового комплексу на баланс ОСББ, складання першого фінансового плану ОСББ, організація управління майном ОСББ. Від того, наскільки ефективно вони зможуть пройти цей етап, залежить не лише подальше функціонування цих ОСББ, але і перспективи реформування сфери утримання та експлуатації житлового фонду в м.Кременці в цілому. Адже їхній приклад стане позитивним чи негативним сигналом для мешканців інших багатоквартирних будинків в м.Кременці.

В рамках проекту «Впровадження ефективних механізмів участі громадян в реформуванні житлово-комунального господарства м.Кременця» члени кількох ініціативних груп мешканців багатоквартирних будинків пройшли короткий навчально-тренінговий курс. Це дозволило їм повірити у власні сили і переконати інших мешканців своїх будинків в необхідності і доцільності створення ОСББ.

Проте, об’єктивно, знань для ефективного управління таким складним комплексом, як багатоквартирний будинок, в членів правління та громадського активу новостворених ОСББ ще недостатньо. Разом з тим, оскільки в м.Кременці вони є піонерами нової форми утримання та обслуговування житла, для них не має можливості скористатися досвідом попередників.

Саме тому процес переходу перших в м.Кременці ОСББ до самостійного управління потребує підтримки і допомоги.

Джерело : Тернопільське регіональне відділення Асоціації міст України

Кременецьку районну лікарню планують перевести на альтернативні види палива.

2 серпня  голова облдержадміністрації Михайло Цимбалюк  відвідав ТОВ “Завод газового обладнання “Альфа-Газпромкомплект”.

Керівника області зацікавила пропозиція з використанням альтернативних джерел енергії. Він дав доручення здійснити пілотний проект і котельню Кременецької лікарні перевести на альтернативні види палива. Це планують зробити до 15 жовтня, тобто,  до початку опалювального сезону.

Якщо цей пілотний проект вдасться, то схожі котельні можуть запрацювати у Тернопільській обласній студентській лікарні, у кількох школах області.

“У Тернопільській області бачать шляхи заміни дорогого газу на суттєво дешевші місцеві види палива. Ми маємо великі запаси торфу, відходи переробки деревини, неефективно використовується солома. Вартість тепла з біопалива у 8-9 разів дешевша від газового, до того ж не дає шкідливих відходів. Гріх цим не скористатися. ”, — зазначив Михайло Цимбалюк.

Голова облдержадміністрації доручив також розробити проект програми енергозбереження на 2011-2015 роки, в якій альтернативні види теплоенергетики зайняли б вагоме місце.

                                                        За матеріалами прес-центру  КУТОР “Центр здоров’я”.

У Кременці урочисто відкрито Х ювілейні міжнародні змагання з санного спорту “Кубок Бони-2010”

Як відомо, цьогоріч вони відбуваються під патронатом голови Тернопільської обласної державної адміністрації Михайла Цимбалюка. У відкритті “Кубку Бони-2010” брав участь начальник головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Михайло Буртняк. На цьогорічні змагання  з’їхалося 126 учасників. Це представники десяти команд з Німеччини, Чехії, Польщі, Словаччини, Болгарії, Туреччини та України.

Кременецькі пенсіонери. Історія родинного рекету

Пуття від 57-річної родички не було. Вона тільки й те знала, що вимагати грошей та пропивати їх. Коли ще жила дружина 71-річного кременчанина, той якось терпів пасербицю. Час від часу, коли та навідувалася з Рівненщини, давав їй декілька гривень. Але чашу терпіння переповнила байдужість доньки: коли померла мати, та й пальцем не поворухнула, аби організувати похорон. Тоді вітчим навідріз відмовився допомагати такій родичці. Але жінка вирішила брати сама.

Одного дня рівненчанка перестріла старенького в крамничці. Той зайшов купити необхідні продукти, бо якраз напередодні отримав пенсію. Знаючи про це, пасербиця стала вчиняти на людях скандал, відтак вирвала з рук потерпілого сумку з грошима. Сімсот гривень виявилося зловмисниці замало, тож вона зайшла до квартири, адже мала ключі від замків, і зі сховку витягнула останні півтори сотні, що належали пенсіонерові.

Так нахабно вчинити зловмисниця відважилася, будучи впевнена у тому, що потерпілий не звертатиметься за допомогою, – розповів начальник сектору карного розшуку Кременецького райвідділу внутрішніх справ Олег Мацьковський. – Та пенсіонерові більше нізвідки було чекати підтримки і розуміння, тому зателефонував нам. Слідчо-оперативна група виїхала на місце пригоди, були зібрані усі матеріали, опитані свідки, сусіди потерпілого, відтак, ми затримали підозрювану. Проти неї порушена кримінальна справа.

ЦГЗ УМВСУ в Тернопільській області

Кременець — наркоманська столиця Тернопільщини

Кременець вже давно з осередку культури перетворився на наркоманську столицю Тернопілля. Вживають наркотики, виготовляють і продають тут мало не кожен третій кременчанин.

— А що,- каже Андрій, наркоман зі стажем — роботи немає, піти окрім бару і лісу нема куди, от молодь і розважається… Я вже давно не людина, але зупинитися не можу, та й грошей на лікування немає… Більшу частину макових коробок і соломи, а також коноплю мені привозять із села Комарівка, а вже я її штовхаю далі.

Куріння так званого «плану» або коноплі вже давно серед молоді і особливо школярів вважається нормальною справою, більша частина владних посадовців про це знають, але відмахуються від проблеми. Хоча бувають поодинокі рейди, які покликані показати «роботу» правоохоронних органів…

Так під час оперативно-профілактичних відпрацювань міліціонери Кременецького райвідділу внутрішніх справ затримали двох чоловіків. Як з’ясувалося, підозрювані – наркомани зі стажем і взяли їх якраз у момент спроби перетворити макову соломку на ацетильований опій. Довести варіння дурману до кінця зловмисникам не дали, натомість вилучили у 46-річного та 37-річного кременчан майже пів-кілограма сировини.

Як розповів начальник сектору карного розшуку райвідділу Олег Мацьковський, за незаконне виготовлення та зберігання наркотиків проти затриманих порушили кримінальну справу. Та на цьому причетність старшого з підозрюваних до протиправного не закінчилася. Під час санкціонованого судом обшуку, в гаражному приміщенні міліціонери знайшли підозрілу банку, обмотану клейкою плівкою, з якої виднілися два електричні проводи. Висновки експертів засвідчили – це вибуховий пристрій масою майже двісті грамів, виготовлений на основі тротилу. Страшно уявити, що вибухівка могла бути десь застосована, тим більше людиною, неадекватною через залежність від наркотиків.
До кримінального букету кременчанина додалася стаття 263 ККУ – незаконне поводження з вибуховими пристроями.

Побутові відходи з Тернополя були розміщені на узбіччі Кременця

На території Чугалівської сільської ради Кременецького району, де на площі 536 м2 було видалено 482 м3 ТПВ. Побутові відходи з Тернополя були розміщені на узбіччі дороги, що веде до сміттєзвалища м.Кременець. Збитки, завдані навколишньому природному середовищу самовільним розміщенням відходів, склали 2292 грн.

За усіма виявленими фактами матеріали скеровано до прокуратури Тернопільської області для вжиття заходів прокурорського реагування.

Для попередження вчинення природоохоронних порушень, у першу чергу у сфері поводження з відходами, рейдові перевірки будуть проводитися й надалі. Також просимо мешканців міст і сіл Кременечини повідомляти про усі порушення і несанкціоновані звалища