Кременецькі семінарісти займались фальшивомонетництвом

Почали духовну путь з обману. У Кременці учні семінарії на дозвіллі виготовляли фальшиві гроші. Про хвацьких аферистів наш наступний сюжет.

Потрібні гроші — візьми й надрукуй. Принаймні, так і чинив майбутній душпастир на Тернопільщині. У чотирнадцять хлопчина виявився не на свої роки спритним. І хоча навчався в духовній семінарії, на закони мирські й Божі зважав не надто.

Василь Крайник, керівник Кременецького РВ міліції:

— На оргтехніці виготовив фальшиві купюри номіналом п’ять та 20 гривень, які перевіз на територію кременецького району і разом зі своїми друзями збував у магазинах та в столових де вони харчувались.

Підліток залучив до афери ще кількох семінаристів. На квартирі, яку хлопці винаймали, кипіла робота. Одні нарізали гроші, інші натирали їх воском, щоб так зістарити й зробити схожими на справжні. Пропонували гривні навіть у монастирі.

Ганна Садова, слідчий Кременецького РВ міліції:

— Так після чергового збуту зокрема двадцятигривневої банкноти, його було затримано та доставлено в Кременецький РВ.

Експерти кажуть, фальшиві гроші були низької якості, надруковані на звичайному принтері. Та ошукані здебільшого підробки не помічали.

Ольга Дзюра, експерт управління МВС України в Тернопільській області:

— Дані купюри не мають високого способу друку, який знаходиться на номері банкнот, відсутність глибокого друку, відсутність водяного знаку.

Організатор афери — неповнолітній, і покарають його не надто суворо. А ось іншим співучасникам уже є по шістнадцять. Тож за дармові обіди й гулянки можуть потрапити за ґрати років на п’ять.

Марина Борисполець, Сергій Шворников, НТН.

Подивитися новину, відзняту НТН можете тут http://ntn.ua/uk/news/frauds/2009/12/24/2781