Конкурс творчих проектів «Якби мером був я»

Щорічно, починаючи з 2002 року, Асоціація міст України з метою залучення молоді (членів територіальної громади) до вирішення питань місцевого самоврядування, сприяння розвитку ініціативи та патріотичного виховання через любов до «малої батьківщини» — рідного міста та людей, які в них живуть, проводить всеукраїнський конкурс кращих проектів «Якби мером був я».
Конкурс розпочинається 1 квітня 2010р. і проходитиме за трьома етапами:
I (місцевий) квітень-травень 2010 р.
II (обласний) червень-липень 2010 р.
— творчі проекти надсилаються у регіональні відділення АМУ.
III (всеукраїнський) вересень 2010 р.
В конкурсі мають право брати участь студенти вищих навчальних закладів та працівники органів місцевого самоврядування віком до 25-ти років.
Нагородження переможців відбудеться до Дня місцевого самоврядування.

День КОМУНАЛЬНИКА в Кременці або роздача слонів

19.03.10р. в БК відбувся урочистий концерт призначений до Дня працівників комунального господарства та побутового обслуговування. Після привітань районої влади з промовою виступив перший заступник міського голови. Привітав усіх причетних до свята та запросив керівників комунальних служб допомогти вручити почесні грамоти голови Тернопільської ОДА, начальника обласного управління ЖКГ, міського голови…. На фото з ліва, — Шумило В.К., Кисорець В.В (цікавим фактом залишається призначення цього «керівника» на посаду директора КП «Міськводгосп». Афери з фінансами і об»єктами в місті описані на офіційному сайті Порятунку Кременця)., Левчук А.В., Ярмощук Б.М. (незаконе призначення цього директора КП «Житло» ще й досі викликає непорозуміння), Кірашук В.Л.

Зверніть увагу на команду представників Комунального підприємства «Житло». Чоловік в центрі — директор Богдан Ярмощук, невіглас, що перекачує гроші міста незаконно через комунальне підприємство, прикриваючи махінації міської ради. Зправавід нього депутат міської ради, робітник КП «Житло», пенсіонер Біндас Ніна, що займає посаду на підприємстві, тим самим позбавивши молодих спеціалістів місця, а також лобіює інтереси провладних кіл.


Весняний призов: Хто за бажанням, а хтось ще ховається.

Розпочалась чергова весняна кампанія з призову громадян України на строкову військову службу. З цього приводу в Чернігівському обласному військкоматі сьогодні відбулася прес-конференція воєнкома області полковника Олександра Нікуліна.

Спочатку було проаналізовано підсумки минулорічного осіннього військового призову.

План відправок молодого поповнення з обласного збірного пункту восени 2009 р. виконано в повному обсязі. Всього на строкову військову службу відправлено 935 чоловік (660 – у Збройні Сили України, 275 – в інші військові формування).

У період призову і відправки у війська проявів антидержавних і антиармійських настроїв у районах і містах області та на обласному збірному пункті не відмічалось. У Чернігові та усіх районах області проводились урочисті проводи призовників, в яких брали участь представники обласної та районних адміністрацій, громадських організацій, ветерани Великої Вітчизняної війни і Збройних Сил України, представники комітетів солдатських матерів, духовенства.

З метою забезпечення організованого призову і відправки у військові частини юнаків 1985-1992 років народження у військкоматах області по закінченню осіннього призову була проведена підготовка до весняного призову 2010 року. Планове завдання на Чернігівську область нинішньою весною становить 885 юнаків, яких потрібно призвати до лав Збройних Сил (650 чоловік) та інших військових формувань (235 чоловік) України.

9 березня розпочала свою роботу обласна призовна комісія, а 12 квітня планується перша відправка призовників до військових частин. Районними та міськими медичними комісіями оглянуто близько 4,5 тисячі юнаків, з них визнано придатними до військової служби 877 чоловік.

На жаль, спостерігається поступове погіршення загального стану здоров’я юнаків. Так, з 4492 юнаків 523 визнані непридатними до військової служби і 1147 чоловік направлені на додаткове обстеження.

Вартий уваги той факт, що останнім часом зросла кількість призовників, які свідомо бажають проходити строкову військову службу.

Цьому є декілька пояснень. Перш за все, це необхідність проходження військової служби для подальшого працевлаштування. На бажання йти до лав армії істотно вплинула також економічна ситуація у країні та, зокрема, дефіцит робочих місць. Кількісно збільшується категорія призовників, які свідомо бажають проходити військову службу для випробування і загартування себе.

Залишається ганебне явище неявки призовників на медичні комісії (таких на сьогодні 5014 чоловік). Це надто багато навіть в межах області. Загалом такі призовники поділяються на дві категорії: такі, що свідомо ухиляються від призову та ті, що чекають надходження повістки.

Чернігівськими обласним та районними військкоматами при підтримці і допомозі органів УМВС проводяться заходи по розшуку юнаків, які ухиляються від призову. Декому з них доводиться відповідати за суворими вимогами законодавства. Передбачено штрафи (на жаль, поки що незначні) за неявку на медичні комісії. Голів сільрад та представників інших ланок місцевої влади попереджено про необхідність проведення роз’яснювальної роботи з батьками.

Склалась хибна думка, що у військовий комісаріат необхідно прибувати тільки у разі надходження повістки. Є чисельні випадки, коли юнаки навіть і бажають проходити військову службу, але чекають повістки, не отримують її з різних причин та із запізненням прибувають у військовий комісаріат, коли вже всі команди сформовані. Щоб уникнути цього, необхідно у відповідності до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» в десятиденний строк з початку чергового призову, визначеного Указом Президента України, прибути у військовий комісаріат та з’ясувати дату проходження медичної комісії.

Щодо фінансування заходів призову, то постановою Кабміну від 2.03.2010 р. №228 визначена вартість організації призову. Для одного призовника вона складає 64,5 грн. (без урахування харчування та перевезення до військових частин). 

Олександр ВОЛОЩУК